دکتر لطف الله سیاهکلی معاون سابق صدا و سیما در گفتگو با هفته نامه نسیم قزوین:

استان قزوین ازضعف مدیریت رنج می برد

فضای مجازی انحصار رسانه ای را در دنیا شکسته است

بنده به هیچ وجه نگاه قومی و قبیله ای را قبول ندارم

من شخصا وجود نمایندگان استان قزوین را در مجلس، کشور و استان حس نمی کنم

هفته نامه نسیم قزوین شماره 14 مورخه 98/2/5 : دکترلطف الله سیاهکلی دانش آموخته دانشگاه عالی دفاع ملی ، مدیربا تجربه ومتخصص درسطح ملی، که چهارسال پیش وارد فضای ی استان شده است، دکترعلاوه براستادی دانشگاه، سابقه مدیرکلی صدا وسیمای دواستان، معاونت سابق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را درپرونده مدیریتی خوددارد، صراحت کلام وزیبایی بیان، ازخصوصیات بارزاوست، اوبرادرشهید هوشنگ سیاهکلی است، ایشان درانتخابات دوره دهم ازحوزه انتخابیه قزوین خود را کاندیدای نمایندگی مجلس کرد وعلی رغم اینکه درلیست اصولگرایان و یا اصلاح طلبان قرارنداشت اما توانست با اتکاء برتوانمندی خود نزدیک به 50 هزاررای کسب کند، ایشان درحال حاضرمدیرعامل شرکت صوتی و تصویری سروش است. درتعطیلات عید که به استان آمده بود با اوبه گفتگو نشستیم، مردم او را با عنوان مهندس سیاهکلی می شناسند، اوبا خنده همیشگی به سخت ترین سئوال ما پاسخ  میدهد که تقدیم مخاطبین نسیم قزوین می گردد.

با عرض تبریک عید مبعث واعیاد پیش روی شعبان بفرمایید، الان درکجا مشغول فعالیت هستید ؟

من هم متقابلا سال نو که با تولد حضرت امیرالمومنین (ع ) شروع شد را خدمت شما وهمه مردم ایران تبریک عرض می کنم وبارش باران الهی هم نوید سال خوبی را برای کشورمیدهد وامیدواریم سال خوب وخرمی داشته باشیم .

درابتدای طرح موضوع ممنوعیت اشتغال بازنشستگان که مصوبه مجلس را نیزدرپی داشت خودم را بازنشسته کردم والان درموسسه صوتی وتصویری سروش که شرکتی خصوصی درحوزه تولید برنامه های رادیووتلویزیونی است ودرزمینه آموزش مهارت رشته های هنری فعالیت دارد مشغول بکار هستم .

اوضاع ی کشوررا چگونه می بینید؟ چرا اقتصادکشوربه این حال و روز درآمده است ؟

اولامسئولین نظام توسط مردم انتخاب می شوند اگرنقدی برعملکرد مسئولان وارد است همان نقد هم برانتخاب مردم وارد است، مردم باید قدردموکراسی را بدانند، قدرجمهوری اسلامی را بدانند که به آنها حق انتخاب داده است ومردم می توانند یک مدیرتوانمند برای کشورانتخاب کنند یا یک مدیربی عرضه و البته باید روشنگری ازسوی افراد نخبه جامعه هم صورت بگیرد.

ثانیا درنظام ی ما نهادهای نظارتی مختلفی وجود دارد اگرآنها کارخود را بدرستی انجام بدهند ما شاهد این وضع نخواهیم بود، باید دید آنها چه اندازه در کارخود موفق بوده اند.

دربحث انتخاب مدیریا نماینده چون سیستم ارزشیابی ونظارت مناسبی وجود ندارد هرکس به خود جرات می دهد تا سرنوشت مردم را دردست بگیرد وادعای مدیریت کند، ضعف اصلی ما برمی گردد به شاخص های انتخاب یک مدیرو یا یک نماینده وعدم ارزیابی وارزشیابی یک مدیروضعف نظارتی ناظران وضعیت را بدین جا رسانده است .

من مدیریت درکشوررا به دودوره تقسیم می کنم اولی ازابتدای انقلاب تا پایان جنگ تحمیلی که درآن مقطع همه ظرفیت ها ومدیریت ها ی کشوریک پارچه ومنسجم بودند وتوانستند جنگ  را به نحو مطللوبی اداره کنند .

دردوره پس ازجنگ تا حالا درهیچ دوره ای مدیران درترازجمهوری اسلامی ظاهر نشدند ونمره قبولی دریافت نکرده اند البته این دولت به مراتب ضعیف ترازهمه دولت ها بوده واین گناه نابخشودنی است که وضع اقتصادی مردم را به این روزرسانده اند.

علت نا کارآمدی دولت را درچه میدانید ؟

دولت همه ظرفیت های خودرا دربرجام دید و برنامه ریزی درون کشوری نداشت وعقل سلیم حکم می کرد اگرما با همه دنیا نیزارتباط برقرار می کردیم باید حداکثر 30درصد ازظرفیت های اقتصادی کشوررا با مناسبات آنها تنظیم می کردیم و70 درصد برنامه ریزی باید معطوف به درون کشور وظرفیت های بومی می گردید، من اگررییس جمهوربودم 70 درصد مدیریت را معطوف به درون کشورمی کردم زیراهیچ کشوری دردنیا براساس منافع ما به ما نزدیک نمی شود بلکه براساس منافع کشورش با ما ارتباط برقرارمی کنند ونگاه به بیرون خیلی خوش خیالی بود وعدم توجه به ظرفیت های بی نظیر درون کشوروبرنامه ریزی روی برجام بی فرجام علت ناکارآمدی دولت است .

آیا وضعیت اقتصادی کشوردرست می شود یا نه ؟ امیدی به حل مشکل اقتصادی مردم دارید ؟

این دولت با این مشی اقتصادی هیچ کاری برای حل مشکل مردم نمی تواند بکند وبعید می دانم کاری انجام بدهد، مگراینکه مشی اقتصادی ومدیریتی خود را تغیردهد.

آیا مجلس دربعد نظارتی مقصر نیست و یا ضعف نظارتی مجلس سبب افسارگسیختگی دراقتصاد نشده است، نظرشما چیست ؟

من اعتقاد دارم مجلس عالی ترین رکن دموکراسی درکشوراست وهمه مدیران براساس قوانینی که درمجلس تصویب می شود خود را تنظیم می کنند به فرض اگرهمه نمایندگان کارخود را بدرستی انجام دهند ( البته این فرض در حال حاضرغلط است ) وقانون هم درست نوشته بشود اما بدرستی اجراء نشود باز هم کار ناقص است .

مجلس شورای اسلامی با داشتن کمیسیون اصل نود و دیوان محاسبات بیشترین نظارت را می تواند برعملکرد مدیران اجرایی وقضایی کشورداشته باشد و درحقیقت چشم تیزبین نظام است وبا نظارت مجلس اصلا نباید فساد ویا ی درکشوروجود داشته باشد، زیرا دائما باید مدیران را مورد ارزشیابی قرار بدهند تا فساد شکل نگیرد.

مجلس دهم درتصویب وهم دربحث نظارت براجرای قانون، ضعیف ترین مجلس دوران پس ازانقلاب است وازضعف بنیادی برخورداراست واصلا نتوانسته کارایی درست داشته باشد درتصویب برجام وFATF نیزدرست عمل نکرد وخیلی ضعیف بود.

آقای مهندس برخی ها شما را منتسب به علی لاریجانی می دانند و می گویند ازمدیران ایشان بوده اید، آیا اینگونه است ؟

اگربه صرف کارکردن با یک شخص باشد باید ما را منتسب به محمد هاشمی  ومهندس ضرغامی ودکترعلی عسگری هم بدانند( خنده ) زیرا با این افراد هم کار کرده ام ومدیرما بوده اند، بله زمانی که دکترعلی لاریجانی رئیس صدا وسیما بودند بنده مدیرکل صداو سیمای دریک استان بودم ماهیچ ارتباط ی با هم نداریم .

آیا با سفارش و توصیه استاندارهمتی کاندیدای نمایندگی مجلس شدید برخی می گویند شما باعث تفرقه اصولگرایان شدید؟

من به دیدارمهندس ضرغامی رفتم تا اورا تشویق کنم که برای انتخابات ریاست جمهوری به صحنه بیاید اما برعکس شد واوما را توصیه کرد که شما بیائید که ظرفیت خوبی هستید، برای این کارمشوق اصلی من برای شرکت در انتخابات مجلس آقای مهندس ضرغامی بود نه کس دیگروایشان مشاورخوب ومرد نازنینی است ، حسن های فراوانی دارد وما با هم رفیق نیزهستیم .

اینکه من با توصیه آقای همتی آمده باشم حرف غلطی است چرا باید اینگونه باشد! آقای همتی مدیرکل صداوسیما ی یک استان بود ومن معاون صدا و سیمای کشوروازنظررده وجایگاه نیزمن بالاترازاو بودم اگرقراربرتشویق یا توصیه بود باید من مشوق او می بودم نه او، این ادعا اصلا منطقی هم نیست، بلکه براساس یک سری ذهنیت های منفی شکل گرفته است .

شما بعدازانتخابات مشاورایشان شدید، مشاوراستاندارشدن شما برشائبه ها افزود چرا؟

کشورما ازپیشینه غنی فرهنگی برخورداراست وسرزمین مفاخر،اندیشمندان علماء ،غزل سرایان وشاعران بزرگی بوده وشایسته نبود درفضای مجازی استفاده کننده تولیدات دیگران باشیم، من یک ایده وطرحی به ذهنم رسید وبعد ازبازدید ازچندین نمایشگاه درخارج از کشوراین ایده تقویت شد وبرای ایجاد شهرک تولید محتوا درفضای مجازی که هم زمینه خوبی برای اشتغال ایجاد می کرد وهم دارای ویژگیهای فرهنگی خوبی بود دیداری با آقای مفتح داشتم و چندین  قطعه زمین درنقاط مختلف تهران وقزوین پیشنهاد شد ومن نیزپیشنهاد دادم که درمنطقه باراجین پارک فدک این شهرک ایجاد شود که مورد تصویب متخصصین و ستاد اجرایی قرار گرفت ، دراین زمینه با استانداروشهردار نیزجلسه ای برگزارشد وقرارشد تا بنده به نمایندگی ازسوی استانداروشهردارقزوین پیگیری اموراین موضوع باشم واستانداربخاطرتصریح درکاربرایم حکم مشاورIT صادرکرد، کارمطالعاتی آن صورت گرفت که دکترمفتح عوض شدند وتیم جدید آمد وهنوزدارم موضوع را تعقیب می کنم ،اگراین اتفاق صورت بگیرد هم اشتغال زیادی ایجاد می شود واین موضوع اصلا ربطی به انتخابات نداشت برخی ها دوست دارند یک موضوع را به موضوع دیگرربط بدهند، من ربطی دراین کارنمی بینم اگرشما ربطی می بینید بگویید.

درتقسیم بندی ی به کدام جناح ی کشوریعنی اصول گرا یا اصلاح طلب تعلق خاطردارید ؟ نقش احزاب را درکشورچگونه ارزیابی می کنید ؟

من درانتخابات قبلی هم اعلام کردم که تفکرات اصول گرایی دارم ولی عضو هیچ حزب وجناحی نیستم .

چرا درلیست اصولگرایان قرارنگرفتید ؟

من اولا خیلی دیروارد صحنه انتخابات شدم ونتوانستم مورد ارزیابی دقیق از سوی افراد تصمیم سازقراربگیرم، ثانیا برخی اصول گرایان می گفتند که شما طبق نظرسنجی ها وبرآوردها ی ما 5 هزاررای دارید اگرخوش بینانه نگاه کنیم 8 هزاررای بیشترنخواهید آورد .

بنده درکمترین زمان ممکن برای شناساندن خود به مردم وبدون قرارگرفتن در لیست اصولگرا واصلاح طلب توانستم حدود50 هزاررای کسب کنم .

پس مشخص شد که دوستان درارزیابی خود اشتباه کرده بودند ومن هم شاید بخاطردیرآمدن مقصر بودم زیرا فرصت ارزیابی درست را ازآنها گرفتم .

آیا درزمان انتخابات مجلس با اصلاح طلبان استان دیدارداشتید؟ چرا شرایط آنها را نپذیرفتید؟

خیر، من با هیچ فرد ویا گروه اصلاح طلبی دیدار نداشته وگفتگوهم نکردم ، فقط یکی ازچهره های اصلاح طلبان تلفنی با من صحبت کرد وازمن خواست که درلیست آنها قراربگیرم اما من نپذیرفتم، هیچگونه نشست و یا دیداری صورت نگرفت.

آیا درانتخابات آینده مجلس شورای اسلامی شرکت خواهید کرد؟

فعلا زمان زیادی مانده است اما خیلی ازافراد دلسوزونخبه ازبنده درخواست دارند، اگرمردم بخواهند وشرایط مهیا باشد با توجه به سابقه مدیریتی وتجربه ای که دارم وبه نقاط ضعف و قوت قوانین آشنا هستم حضورم درصحنه انتخابات را به نفع مردم شهرواستان وکشورمی دانم و شرکت خواهم کرد .

عملکرد نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی را چگونه می بینید ؟

البته درکل مجلس دهم مجلس ضعیفی است، دراستان قزوین هم مردم خودشان باید ارزیابی داشته باشند اما مردم با مراجعه به ما ازنمایندگان راضی نیستند وضعف درآنها کاملا هویداست. افرادی که وارد مجلس می شوند اگر کارمدیریتی نکرده باشند وقوانین را بلد نباشند نمی توانند قوانین خوب تصویب کنند، مجلسی که هرکسی به صرف داشتن فوق لیسانس بتواند درآن شرکت کند، مجلس تخصصی نخواهد بود، قانون دراینجا ضعیف است .

چه معنا دارد کسی که ازنظرکاری ازکمترین تجربه مدیریتی برخورداراست و اصلا قوانین را نمی شناسد وارد مجلس شود، شاخص ها و شرایط انتخاب شوندگان غلط است.

قضاوت اصلی با مردم است من شخصا وجود نمایندگان را درمجلس وکشورواستان را حس نمی کنم اگر نماینده ای درمجلس باشد یا دراستان باشد بایدوجودش حس شود، اما اینگونه نیست .

برخی نمایندگان ما درماه 70 تا 80 مجلس ختم شرکت می کنند و به روستا گردی مشغولند آیا شما نیزمانندآنها می توانید دراین گونه مجالس ختم شرکت کنید؟

البته شرکت در این مجالس احترام به خاندان متوفی است و نباید حضور در این مجالس نماینده را از کار اصلی که وکالت مردم است دور کند لذا اگر نماینده ای مهمترین کارش حضوردراینگونه محافل باشد قصد فریب مردم را دارد که پسندیده نیست

نظرشما درباره مجموعه ای که برای اصولگرایان تصمیم می گیرند وافراد را معرفی می کنند، چیست ؟ آیا این شورای تصمیم گیر را قبول دارید ؟

در این گونه موضوعات کارها ی شورای اصولا خوب است، کارتصمیم گیری در این سطح باید ازفرد خارج و به شورا واگذارگردد، اگرهرتصمیم و ارزیابی با مانیفست مشخصی نباشد حتما به بیراهه می رود ، شورای که میخواهد داوطلبان انتخابات رامورد ازریابی قراردهد خودش باید به شاخص ها و توانایی ها دقت داشته باشد ووابستگی به یک کاندیدا نداشته باشند اگرغیرازاین باشد قطعا دچاراشتباه خواهند شد ، بنده شورایی که شاخص سنجش ومانیفست مشخصی برای ارزیابی نداشته باشد را قبول ندارم اما به کارجمعی وشورایی با نگاه تخصصی اعتقاد دارم .

فرزند یکی ازسران اصلاح طلب استان با شما تلفنی صحبت کرد تا درلیست آنها قراربگیرید اگر قبول می کردید الان نماینده بودید چرا قبول نکردید آیا پشیمان نیستید؟

خیراصلا پشیمان نیستم، اگرمن می پذیرفتم که درلیست آن فرد قراربگیرم دیگرنماینده مردم نبودم باید بجای وکیل مردم بودن وکیل گروه خاصی می شدم، من به هرقیمتی نماینده شدن را قبول ندارم .

اگرگروهها واحزاب براساس توانمندی وشایستگی افراد، آنها را به مردم معرفی کنند کارشان خوب است. اگربه صرف همراه ومطیع بودن بخواهند افراد را به سلطه بگیرند هرگزافراد خوبی را به مردم معرفی نخواهند کرد.

بنده اگررای می آوردم ودراختیارگروه وحزبی قرارمی گرفتم باید خود را سرزنش می کردم نه اینکه رای نیاوردم ، رفتن به مجلس  به هر قیمتی  خوب نیست ، اگر قصد، وکالت مردم وبرای حل مشکل مردم باشد رفتن به مجلس ارزشمند است .

نظرشما درباره عملکرد مهندس زاهدی استاندارقزوین چیست ؟

ارزیابی من درباره عملکرد استاندارپیشین جناب همتی ومهندس زاهدی این است که مهندس زاهدی فرد با تجربه ای است وبهتربلد است استان را مدیریت کند، خود استاندارازعملکرد خودش ناراضی است زیرا می گوید نتوانسته در حدی که توانایی داشته ظاهر شود واین موضوع نشان دهنده این است که گروههای فشاردرقزوین عملکرد انحصارگرایانه دارند و حتی استانداراصلاح طلب خودشان را هم تحمل نمی کنند و برای بهره گیری جناحی او را اذیت و آزارمی کنند و این خیلی بد است، زاهدی فردی متدین ،متخصص و توانمند است اما متاسفم که دراستان نتوانستیم ازایشان خوب بهره بگیریم .

اگردرآینده نماینده قزوین شوید چه کارهای درالویت کاری شماست ؟

استان ما ازضعف مدیریتی رنج می برد، من هروقت که به قزوین می آیم مردم ، اقوام و آشنایان که درباره مشکلات خود به من مراجعه می کنند من می بینم چقدر راحت می شود مشکل مردم را حل کرد اما درسیستم مدیریتی خواسته مردم گم می شود. اگرنماینده شوم درجهت اصلاح و تقویت سیستم مدیریتی گام برمی دارم واگرمدیری ضعیف باشد وحتی اگراز لابی گری قوی هم برخوردارباشد با تمام حیثیت برای برکناری اواقدام می کنم واگرهم مدیری با هرگرایش ی  توانمند باشد باید ازاواستفاده کنیم ما اصلا حق نداریم بر اساس قوم و قبیله ای وبراساس تمایلات حزبی تصمیم بگیریم .

مسئله دیگربیکاری است که هرروزدراستان توسعه پیدا می کند ومن ازاین مسئله رنج می برم واعتقاد دارم که استان قزوین ازظرفیت های بالایی برخورداراست ونباید دراین وضعیت فقروفساد قرارداشته باشد.

نظرشما در باره انتخابات استانی مجلس چیست ؟ آیا برگزاری انتخابات استانی سبب کاهش مشارکت مردم نمی شود؟

ازنظرشخص خودم برگزاری انتخابات استانی به نفع من است اما این کار را ناصحیح می دانم وانتخابات استانی کارحزبی را رونق می دهد و کسانی که قدرت و ثروت زیادی دارند قدرتشان بیشترمی شود وافراد فقیرهرروزفقیر ترخواهند شد واین اقدام کار نادرستی بود وانتخابات باید بومی باشد تا استانی ومردم باید با شناخت افراد به آنها رای بدهند نه با توصیه فلان حزب یا گروه که دراین مجلس اثر لیستی وحزبی را دیدیم.

آیا شما کاندیدای حزبی هستی یا مردمی ؟

من اصلا حزبی نیستم ان شاء الله بتوانم مردمی باشم .

علت شکست اصولگرایان درانتخابات های گذشته را چه می دانید ؟

اصولگرایان اهداف ایده آلی درذهن خود دارند وآنها را دنبال می کنند ونگاه ایده آلی ومطلق با واقعیت های جامعه فاصله دارد وکمتراصولگرایان اهداف خود را با واقعیات جامعه تطبیق می دهند، باید واقع بین ترباشند، بی توجهی به امورونیازهای پنهان مردم سبب شکست آنها می شود.

آیا به وحدت بین نیروهای انقلابی اعتقاد دارید یا نه ؟

وحدت به نظرمن شیرین ترین و زیباترین ارمغان انقلاب است وشعارحضرت امام خمینی نیزهست واگرایران ، امروز توانسته درمقابل غول های استکباری جهان به ایستد ومقاومت کند بخاطروحدت است ووحدت همیشه خوب است و اسلام هم به وحدت عمیقا اعتقاد دارد و تفرقه موجب نزول قدرت می شود. اگر وحدت بخواهد شکل بگیرد باید عوامل وحدت شکل بگیرد وشاخص ها و مومات وحدت تعریف شود وچون افراد تعریف درستی ازوحدت ندارند به وحدت نمی رسند، وحدت ، توافق دوطرفه است نه تصمیم یک جانبه و تصمیم فردی، درهرحال وحدت خوب است .

شما یک مدیر درسطح ملی هستید آیا به قومیت گرایی اعتقاد دارید یا نه ؟

فرد باید جامع باشد.اگرفردی پیدا شود که درحوزه خردهمانقدرفعال و توانا باشد که درحوزه کلان است اوفوق العاده خواهد بود، زیرا آن شخص دررویا رویی با افراد ضعیف وقوی جامعه ازیک فرد عادی گرفته  تا وزیریا حتی دیپلمات بین الملل می تواند قوی ظاهرشود، قومیت گرایی یعنی درخدمت قوم خود بودن زمانی خوب است که نمایندگی ووکالت مردم بردوشت نباشد ، اگرهمه مردم ، قوم انسان باشند خوب است ، نگاه ویژه به قوم خاص نگاه ناعادلانه به جامعه است .

آیا نگاه شما درکسوت نمایندگی بیشترمعطوف الموت خواهد بود یا کل استان ؟

خیر، انسان وقتی نماینده می شود دروهله اول نماینده کل ملت ایران وهمه اقشارجامعه است وثانیا انسان اگرمتعلق به جایی هم باشد باید نگاه فرا منطقه ای داشته باشد اما برای حل مشکل مردم باید الویت شناس باشد، مصالح کشور، استان ، منطقه باید به ترتیب درالویت قراربگیرند، اگربگویم که حل مشکل حوزه انتخابیه من درالویت چندم امورکشوری قرارمی گیرد حرف غلطی است زیرا من نماینده مردم حوزه انتخابیه خود هستم .

درانتخابات قبل هم گفتم، وقتی به منطقه طارم می روم دلم برای مردم طارم بیشترازمردم الموت می سوزد، دراکثرمناطق استان قزوین مانند آبیک، البرز شال، اسفرورین، تاکستان، الموت وطارم و. فقردیده می شود وهمه ازضعف مدیریت رنج می برند اما دربرخی نقاط ومناطق این ضعف ها مضاعف است ، ما وظیفه داریم مشکل مردم درهرجایی باشد را حل کنیم و این موضوع اختصاص به نمایندگی مردم هم ندارد اما وظیفه نماینده را سنگین ترخواهد کرد، بنده به هیچ وجه نگاه قومی وقبیله ای را قبول ندارم .

فضای مجازی تهدید است یا فرصت ؟

فضای مجازی دوشکل دارد، برخی آن را ابزارمی دانند ومی گویند اگراین ابزاردست دشمن بیفتد بد است اما اگردردست دوست باشد خوب است وبستگی دارد که چه کسی از آن استفاده کند که من این تعریف را قبول ندارم واین پایین ترین سطح تعریف از فضای مجازی است .

عالیترین سطح تعریف از فضای مجازی این است که فضای مجازی عرصه زندگیست ، یعنی انسان ها می توانند درفضای مجازی زندگی کنند یعنی درآن فضا انسان می تواند تنفس کند، کسب خدمات ، کسب مهارت وتحصیل کند به معنای حقیقی، انسانها دردو کره زندگی می کنند یکی کره زمین است و دیگری کره فضای مجازی ودرآینده بیشترمناسبات وزندگی انسانها وابسته به فضای مجازی خواهد بود.

به فیلترینگ فضای مجازی اعتقاد دارید یا نه ؟

فیلترینگ اصلا چیزبدی نیست، درهمه جای دنیا فیلترینگ وجود دارد اما به اشکال مختلف، درخیلی ازکشورها فیلترینگ احیه دولت هاست ودربرخی جاها ازسوی مردم، مثلا درکشورانگلیس بنیادهای هستند بنام IWF که نظارت برکاراینترنت را بعهده دارند ودرحوزه های خانواده و کودکان فعال هستند، اگراین بنیادها یا همان  IWF ها محتوا را تایید نکنند مردم آن محصول فرهنگی را استفاده نمی کنند، زیرا می دانند که آن محصول برای کودکانشان مضراست واگرمحصولی مورد تایید قرارگرفت آن را استفاده می کنند.

این هم یک نوع فیلترینگ است، فیلترینگ به معنایی که درذهن ماست تعریف نمی شود، فیلتربه معنای این است که چیزهای خوب مصرف شود وچیزهای بد مصرف نشود .

اما درکشورما چون حاکمیت وارد کارمیشود این نظارت معنای غریبی پیدا می کند، چه خوب است که مردم درخانواده ها، سطح دسترسی افراد به محتوا را راه اندازی کنند ودردنیا به این سطح دسترسی ها می گویند فیلترینک هوشمند.(اکانت اکسس).

برخی معتقدند که فضای مجازی باعث گردش آزاد اطلاعات می شود ودرافشاء فساد و کاهش آن نقش دارد نظر شما چیست ؟

بد یا خوب بودن فضای مجازی بستگی دارد به تولید محتوای آن، باید دید محتوای تولید شده توسط فرد متخصص آن اموربوده یا نه، اگرتولید محتوا از سوی متخصص آن حوزه تولید شده باشد مفید است واگرازسوی یک غیرمتخصص تولید ویا منتشریافته باشد مضرخواهد بود .

چون فضای مجازی می تواند تولید کننده را ازمنظرونگاه مخاطب دورکند ومصرف کننده نیزنمی داند که تولید کننده کیست وازچه تخصص واطلاعاتی برخورداراست وهمین نیز باعث التهاب فضا می گردد وخسارت بار است .

پس اگردرفضای مجازی تولید کنندگان یا سطح تخصص آنها معین ومشخص باشد می تواند محل ارجاع و استفاده باشد وهیچ اشکالی هم ندارد، اما اگریک غیرمتخصص ویا افرادعادی تجویزیک داروبرای بیماری قلب کند آیا ما باید ازتجویزآن استفاده کنیم خیر، چون ازهویت تجویز کننده بی اطلاع هستیم ونمی شود به فضای مجازی وهمه تولیدات آن اعتماد داشت.

مطلب دوم این است که فضای مجازی انحصاررسانه ای را دردنیا شکسته است این موضوع فی نفسه چیزبدی نیست درواقع مردم درجریان مسائل قرار می گیرند ودانستن حق مردم است ودانستن مردم کمک می کند به ارتقاء نظام ی ومدیریتی کشوروهرچقدرمردم دانا ترباشند مدیران بهترعمل می کنند وهرچقدرمردم نا آگاه تر باشند سرشان بیشترکلاه می رود وازآنها بیشتر سوء استفاده وبهره برداری می کنند. من ازهمه فعالان وکاربران این حوزه درخواست دارم که قبل ازاستفاده ازتولیدات به هویت تولید کننده توجه نمایند تا جامعه ازفساد خالی وشکوفا شود.

با شنیدن این اسامی اولین سخنی که به ذهنتان می رسد را کوتاه بصورت تک کلمه ای بیان کنید

امام خمینی : وحدت

مقام معظم رهبری : کیاست

گام دوم انقلاب : ترمیم کاستی ها

: سستی

هاشمی رفسنجانی : بلندپرواز

آیت اله رئیسی : متخصص

آیت اله جنتی : دلسوزانقلاب

آیت اله باریک بین : مرد ت و دیانت

آیت اله عابدینی : مرد قرآنی

آیت اله شالی : شخصیت علمی ودینی

آیت اله اسلامی : شخصیت قابل احترام

شیخ قدرت اله علیخانی : ازچوب خشک نماینده می سازد

حجت الاسلام  سید مرتضی حسینی : انقلابی

علی لاریجانی :  تصویب شد

دکتر: فعال اما .

مهندس ضرغامی : متخصص امور فرهنگی

علی عسگری : مهندس کاردان

سردارشاهرخی : سردار مدیر

گرمارودی :بزرگ شاعراهل بیت

حداد عادل : مودب

صداو سیما : تنها رسانه نظام درجهان

آخرین کتابی که خوانداید:  ژیگول، کشورمن کجاست؟

آخرین فیلمی که دیده اید: هزار پا

حزب موتلفه : حزب معتدل

فتنه 88 : زیر سئوال بردن دموکراسی نظام

سپاه پاسداران : حافظ نظام

برجام : نا فرجام

بهترین دوران شما : مدیریت دراستانها

بزرگترین مشکل استان: مشکل مدیریت

مهندس زاهدی: مرد با انصاف

سردارجعفری: فرمانده کاربلد

سردار سلیمانی : نماد شجاعت ومدیریت ایرانی

رادیو : گوش نواز

بسیج : فعال با اخلاق

سید علی اکبرابوترابی:اسوه مقاومت

سید محمدابوترابی: عاقل

علی اکبر صالحی : انسان توسعه یافته

شهید حمید سیاهکالی مرادی: مجتهد جوان

شهید محمد رضایی : پاک باخته

شهید هوشنگ سیاهکلی : وارسته ومردمی

الموت : دنیا بهتراز ما می شناسد

قزوین : شهری دردل باغها، که امروز باغی نمانده است

آبیک : بی آب و بی یار و یاور

طارم : فقردراوج غنا

الوند: سالن های خالی بدون تولیدکارگر

اگرحرف پایانی دارید بفرمایید ؟

دراستان قزوین جناح ها وگروهها بیشترازآنکه به فکروحل مشکل مردم باشند به فکرگروه وجناح خود هستندوآنچه مغفول مانده خواست مردم است، مردم درمیان جناح ها گم شده اند ،جناح ها مشکلات خودشان را حل می

دکتر لطف الله سیاهکلی معاون سابق صدا و سیما : استان قزوین از ضعف مدیریت رنج می برد

مردم ,  ,هم ,مجلس ,، ,؟ ,    ,فضای مجازی ,می شود ,است که ,می کنند ,شال، اسفرورین، تاکستان، ,اسفرورین، تاکستان، الموت ,وهمه ازضعف مدیریت ,قزوین مانند آبیک،
مشخصات
آخرین جستجو ها